26 квітня 1986 року назавжди закарбувалося в історії як день найстрашнішої ядерної катастрофи людства – аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Сьогодні ми пам’ятаємо жертв цієї катастрофи, зусилля ліквідаторів і мужність тих, хто зіткнувся з невидимим ворогом – радіацією. Чорнобиль є символом людської вразливості, але водночас і нагадуванням про важливість технологічної безпеки, відповідального використання природних ресурсів.
Напередодні Дня Чорнобильської трагедії у Вінницька ОУНБ ім. В. Отамановського відбувся круглий стіл «Аварія на Чорнобильській АЕС: трагедія та застереження» за участю 20 здобувачів освіти ВПУ №11 м.Вінниця.
У заході взяли участь ліквідатори аварії на ЧАЕС І категорії: голова Вінницької обласної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Микола Петрович Бойчук, заступник голови Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України», член Національної спілки журналістів України Михайло Микитович Ястремський, голова Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Анатолій Васильович Негода та член правління Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Микола Петрович Демчук. Присутні, затамувавши подих, слухали спогади людей, які у 1986 році боролися з атомним лихом та ліквідовували наслідки пожежі, жертвуючи своїм здоров’ям.
Про медичну підтримку постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС розповіла директор Вінницького обласного клінічного медичного реабілітаційного центру ветеранів війни та радіаційного захисту населення Світлана Михайлівна Голодюк.
Чорнобильська катастрофа стала трагічним уроком для людства. Цей день завжди нагадуватиме нам про героїчний подвиг, цінність життя та необхідність берегти природу.
Галерея